www.furorsniper.cz stops jihad on contactChceš být sniper u USMC?


Převzato a přeloženo ze stránek www.nordicsniper.com.


Požadavky:
Muž, dobrovolník
0300-pěší MOS
E2 - E7 (ne důstojník)
odbornou zdatnost jako expert střelec
Minimální požadavky:
musí mít druhou třídu nebo vyšší v plavání
získat první třídu v tělocviku
zrak v normě 20/20
nemít barvoslepost
no office hours.
žádný soudní rozsudek v posledních 6 měsících
způsobilost pro nakládání s dokumenty označené "tajné"
a mít GT skóre 110 nebo vyšší

Pro nejlepší výsledky musíš dosáhnout:
3 míle za 18 minut, 20x šplhání(bez kývání)
100 leh-sedů pod 2 minuty
500 m plavání kraul nebo prsa
50 m uplavat pod vodou, šlapat vodu po 30 sekund, bez náznaku paniky

Potom dále:
Dvě z nejlepších cest stát se sniperem jsou skrz Recon unit nebo Infantry Battalion.
První v sobě spojuje USMC s pěší MOS. V Boot Campu se budeš cvičit na Experta ze střelby z pušky, a přinejmenším budeš muset dosáhneš druhou třídu v plavání a první třídu v tělocviku.
Po kompletním výcviku v pěchotě ti bude dána příležitost vstoupit do Recon nebo Force Recon.
Jestliže toto úspěšně splníš budeš poslán do Recon unit kde se budeš muset vycvičit na Recon Marine než ti bude dána příležitost vstoupit do Scout/Sniper School.
BN Recon a Force Recon mají přidělena místa v každé S/S School.

A nakonec:
Další cesta je nechat se poslat do Infantry Battalion a přihlásit se do Scout/Sniper Platoon.
S/S Plt funguje celoročně a vyučující personál je z BN.
Každá Sniper unit je rozdílná, ale všechny jsou extrémně těžké. Jakmile ve své jednotce projdeš veškerými tréninky stát se sniperem, možná projdeš do S/S School.
Ve škole dosáhneš očekávaných základních znalostí v Scout/Sniper a pokročilých znalostí v Infantry Marine.
Ukážou ti všechno co budeš potřebovat včetně ghillie suit.
Nemáš druhou šanci vstoupit do školy.
Marine Sniper je všeobecně pokládán za nejlepšího na světě.


Realita

U.S. Army Sniper School

Můžete být nejlepší střelci v jednotce, ale v U.S. Army Sniper School můžete pohořet.
Potencionální odstřelovači posbíraný z pěchoty, speciálních operací a dalších jednotek musí střílet excelentně, to je předpoklad pro školu, je to víc než jen být odstřelovačem střlílejícím ze zbraně. Absolvolenti si nejen zlepší odstřelovačské schopnosti, naučí se také nebýt zpozorováni.
"Sniper, většinou přemýšlí jako střelec, ale vydává nejvíc svého času na hledání cíle, ne na střelbu," řekl MSgt. Edwin B. Nelson, nejvyšší školni NCO a instruktor.
Občas frustrujíci 5 -týdenní kurs začíná ve třídě. Studenti se učí odstřelovačským základům, balistice, určení vzdálenosti, krytí a maskovacím technikám.
Přesunou se na střelnici během následujícího týdne, střílí na cíle v známé a neznáme vzdálenosti, odhadují a střílí na cíle vzdálené od 200 do 900 metrů, učí se posuzovat vliv větru na let střely a podle toho nastavovat puškohled a učí se pohybovat nezpozorováni.
Střílí se z M-24 Sniper Weapon System vleže. Tato pozice se rychle realizuje, je ideálni pro mise kdy se musí pozorovat cíle po delší čas. Studenti trénují v dvojčlenných týmech, první v týmu je střelec,zatímco druhý vypočítává nastavení puškohledu a vyhodnocuje každou ránu.
Ale odstřelovači nemůžou zasáhnout cíl jestliže ho nevidí, tak se studenti učí hledat nepřirozené barvy, tvary, vzory nebo textury, které kontrastují s pozadím.
"Odstřelovač se musí naučit koncentrovat oči a mozek, tak aby soustředil oko v puškohledu na jedno místo."
Jejich oči jsou cvičeny na zkušebních terčích, které donutí jejich oči identifikovat částečně skryté cíle v terénu.
"Zdůrazňujeme pohled na nějaké přímé linie; příroda nevytvořila žádné příme linky" říká Cpl. Jesse L. Benes, z 2nd Battalion, 7th Infantry Regiment, 24th Inf. Division, v Fort Stewart, Ga.
Vyhnout se cíli je právě tak důležité jako identifikovat cíl, tak se studenti učí maskovacím technikám.
Studenti si musí vytvořit "Ghillie suit" vyztužený plachtovinou vpředu a na zadku. Přidělávají pásy pytloviny na síťovinu a přidávají místní vegetaci jako listy a větve, aby splynuli s okolní krajinou.
Pak testují svého hejkala v testu "neviditelnosti". Sniper se musí plížit k cíli 500 až 600 m a vystřelit dvě rány bez zpozorování instruktorem.
"Musíš být velmi trpělivý a musíš se plížit pomalu, jako had".
PFC Sean McCrossan byl zpozorován po jeho prvním výstřelu, protože vegetace na jeho klobouku byla zvadlá. "Zastavil jsem ho a přidal více maskování" řekl důstojník z 82nd Airborne Div.
"Naučil jsem se být trpělivý a určit čas ke správnému výstřelu," řekl McCrossan. "Toto je výbava dobrého snipera", řekl Nelson.

USMC Scout/Snipers cvičí v Quanticu

Označení scout/sniper je jedno z mála co Marines získají.
Marines mají vysoké zkušenosti v umění bojovat a v umění střílet, a kteří provedou precizní střelbu na velkou vzdálenost na určené cíle z maskované pozice.
Jejich další úkoly v sobě spojuje výzvědná činnost, podle GySgt. Michael Johnstona, to je povinnost poddůstojníka v Scout Sniper School. Sniper je nejlépe využitý když ho pošlete do oblasti kde ja naplánována ofenzíva, přednostně pod krytím tmy, kde shromáždí včasně zpravodajská data a vybere své cíle.
Během nedávného cvičení, 18 potencionálních scout-snipers bylo skryto za stromovým podél silnice v jejich Ghillie Suits identičtí s trávou a křovím a chystali sledovat nepřáteldké cíle. Ghillie Suit je maskovaný oblek Marine sniper. Spočívá v kalhotách a v blůze s přidáním vegetace ke splynutí s okolím. To je důležitá část pro SSgt. Kyle Bittnera, šéf instruktora v Scout-Sniper school, poslední instrukce: "Buďte připraveni změnit své maskování jestliže se dostanete do rozdílného prostředí".
"Dávej pozor zda máš dobrý obraz cíle v puškohledu. Ať není zamlžený," řekl Bittner. Sedí na vršku malého kopce na protějším straně oblasti, instruktor - cíl jsou jedno a to samé. instruktor - cíl pozoruje oblast silným dalekohledem a hledá studenty plížící se skrz křoví. "Je to divný pocit být všude sám," řekl Johnston. "Vaše smysly jsou citlivější. Nemáš čas pocítit strach, protože jsi nalazen na okolí vedle sebe." Když studenti absolvují kurs vrátí se ke svým jednotkám a začnou drilovat, aby se stali nejlepší z nejlepších.
Jeho nové pověření je v té samé jednotce, ale i je součást Recon/Sniper čety, kde sice není pod stálým tlakem instruktora, ale skutečného cíle. "Není to jako ve filmu `Sniper'," řekl Johnston. "Tento film je realistický tak prvních deset minut a pak ohromně glorifikuje pohodový způsob sniperství," přidal.Recon/Sniper čety jsou novou částí jednotek v Marine Corps. V četě je 16 Recon mužstva a 16 Sniperů. Vrací se do samé jednotky která je vyslala do Scout/Sniper School. Jenom v tento čas jsou součástí malé elitní čety.Ale to vše přijde až po osmi týdnech pocení krve, a života s malými ošklivými stvořeními kteří žijou v křovinách.
Úkol začíná po zvuku píšťalky, která zazní z okolních vršků. Poté se studenti začínají schovávat za stromoví a jsou neviditelní jako duchovéa pak se objeví na druhé straně. Vysoká tráva, divoce se klátící v silném větru byla velké dobrodružství pro studenty. "Vítr způsobuje, že je nemožné studenty najít," řekl Johnston . "Ve dni jako je tento, pohyb v křoví či trávě učinil studenta nedetekovatelným." Dva instruktoři se postavili doprostřed oblasti, a jsou jako walkeři navádění instruktorem - cílem. Instruktor - cíl používá vysílačku k dodání instrukcí walkerům. "Jestliže instruktor - cíl něco zpozoruje, navádí walkera k tomuto místu. Má tři šance, aby určil polohu studenta.
Pak musím nechat studenta do té doby, dokuď neudělá další špatný pohyb," řekl Johnston. Brzy poté, se student snažil proplížit přes zelenou trávu s maskováním hnědé trávy. Pak se přitiskl k zemi a nehýbal, zatímco walker byl naváděn. Walker pozoroval jak provedl tento úkon a sám tomu nemohl uvěřit. "Jestliže je student chycen před 200 yds značkou, dostane nula bodů," vysvětluje Johnston. "Jestliže se dostanou do zóny, a jakoby vystřelí a stále nejsou zpozorováni, a walker bude stát do 10 stop od studenta má instruktor - cíl ještě jednu šanci určit polohu studenta. Jestliže je student stále nezpozorován, walker zkontroluje jak student vidí na cíl. Jestliže je vše v pořádku , dostane maximum bodů - 10. Po třech hodinách zůstalo jen šest studentů,většina z nich se nedostala k výstřelu.
"Každý základní Scout-Sniper kurs začíná s 24 do 29 studentů a od poloviny ubývají" řekl Johnston. "Ztratíme nejvíc studentů během výcviku o pozemní navigaci. Je mnoho mladých Marines, kteří neví mnoho o pozemní navigaci a nedostanou se ani k 70% úspěšnosti v testu." Ale ti kteří po dlouhém tréninku v blátě a špíně zůstanou zticha, nakonec dosáhnou výstřelu. Nad dveřmi vedoucí do třídy je napsáno: "Skrz tyto dveře vcházejí nejlepší pěšáci na světě. Ven odchází nejsmrtelnější zbraň na světě -- Marine Scout-Snipers."


HOME    RSS